Yaşam

Leah Remini Scientology’ye Dava Açtı

ABD’li aktris Leah Remini, aralarında bazı ünlülerin de bulunduğu ve medyada ‘kült’ olarak anılan Scientology’ye taciz, korkutma, gizli takip ve kendisine yönelik karalama kampanyası yürüttüğü iddiasıyla dava açtı.

ABD’de King of Queens ve Cheers gibi ünlü komedi dizilerinde rol alan ünlü oyuncu Leah Remini dün, Scientology Kilisesi ve lideri David Miscavige hakkında taciz, korkutma, taciz ve iftiradan dava açtığını duyurdu. Scientology tarafından ona karşı kampanyalar. 1950 yılında ABD’li bilim kurgu yazarı L. Ron Hubbard tarafından kurulan ve 1954 yılında Church of Scientology adını alan Scientology Kilisesi, ‘dini kuruluşlara uygulanan vergi muafiyetinden yararlanıyor’, ‘dini kuruluşlara uygulanan vergi muafiyetinden yararlanıyor’, ‘Scientology Kilisesi’ olarak anılmaya başlandı. tarikat’ zamanla dünya basınında yer almıştır.

2013 yılında Scientology Kilisesi’nden ayrılan Leah Remini, dün yaptığı basın açıklamasında Tom Cruise ve John Travolta gibi birçok ünlünün de yer aldığı söylenen Scientology’nin taciz, sindirme, takip ve taciz kampanyası yürüttüğünü söyledi. 17 yıldır iftira! o yaptı. Remini yaptığı açıklamada, “Scientology kurbanlarını savunmak hayatımı ve kariyerimi büyük ölçüde etkilemiş olsa da, Scientology’nin beni susturmak için son girişimi başarılı olmadı. Bu dava Scientology’nin bana yaptıklarıyla ilgili olsa da, Scientology’nin binlerce davacısından biri oldum. son yetmiş yılda hedefler.” “Basın, Scientology’nin kişisel yaşamlarını ve kariyerlerini mahvedebilecek sofistike bir istihbarat operasyonuyla karşılaşmadan Scientology hakkında haber yapma hakkına sahiptir. Kolluk kuvvetleri, işini kaybetme korkusu olmadan Scientology’deki suçları soruşturma hakkına sahiptir.” “Bu dava çok saçma ve iddialar tamamen çılgınca. Remini on yıldır nefret ve yalan yayıyor ve şimdi insanlar ifade özgürlüğü haklarını kullandıklarında ve onun kim olduğunu, özgürlük karşıtı bir bağnaz olduğunu açıkladıklarında güceniyorlar. “

amasraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu