Haber

Güvercin yuvası için soba yakmaz

Elazığ’da yaklaşık 1 ay önce soba borusuna yuva yapan iki güvercin yüzünden sobayı yakmayan sanayi esnafı Ersin Polat, “Neredeyse her yıl geliyorlar. Bu yıl ikinci kez geldiler. Yuva yaptık ve kışa denk geldiği için yuvayı bozmak istemedik. Soba yakmayız, montlarımızla çalışırız” dedi.

Elazığ’ın sanayi sitesinde yaklaşık 1 ay önce elektrikçi Ersin Polat’ın işlettiği dükkanda soba borusuna güvercin yuva yaptı. Her yıl sistematik olarak gelen güvercinler bu yıl iki kez geldi. Dükkandaki soba borusuna güvercinler yuva yaptı. İki güvercin için yuvayı bozmayan Polat, havanın sıfırın altında 7 dereceye kadar düştüğü Elazığ’da sobayı da yakmıyor. Paltolarını giymiş iki çırağıyla birlikte çalışan Polat, güvercinlerin yuvalarından uçmasını beklediklerini, aksi takdirde kış boyunca soba yakmadıklarını kaydetti.

Güvercin yuvasına zarar vermemek için soba yakmadıklarını belirten Polat, “Neredeyse her yıl geliyorlar. Bu yıl ikinci kez geldiler. Kışa denk geldi. Yuva yaptıklarını da gördük. soba borusunda yok etmedik büyüyüp uçmalarını bekliyoruz bu soğukta sobayı yakmıyoruz şu an iki tane yavru var. Yuva yapıyorlardı, yuva yapamadılar, biz de yardımcı olduk. Yuvayı o yaptı ve dediğim gibi kışa denk geldiği için bozmak istemedik. Soba yakmıyoruz, mantomuzla çalışıyoruz” dedi. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu