Ekonomi

Dell Technologies Forum iki yıllık bir aradan sonra geri döndü

Dell Technologies World’ün merakla beklenen Türkiye yansıması Dell Technologies Forum, 29 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle iki yıldır orta-yüz yüze karşılaşmalara tarih veren şirketin forumla yaptığı bu dönüş, branş uzmanlarından yoğun ilgi gördü.

Foruma teknoloji başkanları ve uzmanların yanı sıra Dell Technologies iş ortakları ve medya dahil 1.000’den fazla kişi katıldı. Alanında uzman pek çok uzman, teknolojinin Türk işletmelerinin geleceği şekillendirmesine nasıl yardımcı olabileceğine dair içgörülerini paylaştı.

Katılımcılar, Dell’in uzmanlarının ev sahipliği yaptığı oturumların ortasında ve konuşmalarda uç bilgi işlemden yapay zekaya, çoklu bulut stratejilerinden modernize sadık teknoloji çözümlerine kadar çeşitli alanlarda Dell’in vizyonunu ve geleceği şekillendiren çalışmalarını ve çözümlerini keşfetme fırsatı buldu. Dell’in kurumları bir adım öteye taşıyacak yenilik ve çözümleri de forumda tanıtıldı.

Açılış sunumunu Harvard Business Review Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan’ın yaptığı forumda Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir dikkat çekici bir konuşma yaptı. Dell’in yakın tarihli Breakthrough araştırmasına atıfta bulunan Hasdemir, “İnsanları inovasyon ve dönüşümün merkezi olarak gören bir kültür oluşturmak, atılan her adımda empati kurmak demektir. Burada, son kullanıcı deneyimini ön planda tutan ve hızlı tepki veren saygın teknoloji tasarımlarından, çalışanların heyecanını ve hedeflerini destekleyen değişim programlarına kadar her alanı konuşuyoruz. Çünkü insan kapasitesini ortaya çıkaran teknolojidir. Bu nedenle başarılı olmak isteyen işletmeler insan, teknoloji ve süreçleri bir bütün olarak ele almalıdır. Dell’de yürüttüğümüz Çığır Açan araştırmasında, insanların yakın zamanda deneyimlediğimiz yıkıcı değişikliklere nasıl uyum sağladığını ve kuruluşların, içlerinde çalışan bireylerdeki yenilikçi ruhu ortaya çıkarmak için neler yapabileceğini ortaya çıkardık.” söz konusu.

Dell Technologies Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Kıdemli Başkan Yardımcısı Mohammed Amin de forumda bir konuşma yaptı. Amin, Dell’in vizyonunun ve yenilikçi çözümlerinin bölgedeki ve Türkiye’deki kuruluşların başarısına ve iş sürekliliğine nasıl yardımcı olabileceğinden bahsetti.

Ödüllü siber güvenlik uzmanı Magda Lilia Chelly, sözü Amin’den sonra aldı. Chelly, güvenlik sorunlarına çağdaş, uçtan uca çözümlerle nasıl yaklaşılacağından ve güvenlik, kontrol ve ölçeklendirme gibi kriterlerin öneminden bahsetti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu