Yaşam

Dokuz Oğuz Yaşar kimdir ve onu kim canlandırmaktadır? Dokuz Oğuz dizisindeki Yaşar Kayatürk (Kayhan Açıkgöz) kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Dokuz Oğuz Cem Akyoldaş’ın yönettiği, Süleyman Çobanoğlu ve Gül Güzelkaya’nın senaryosunu yazdığı, ilk bölümü 28 Ocak 2023’te yayınlanan, Gold Cinema imzalı aksiyon drama Türk televizyon dizisidir. Dokuz Oğuz dizisinde Yaşar kimdir, kimler oynamaktadır? Dokuz Oğuz Yaşar Kayatürk (Kayhan Açıkgöz) kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Detaylar sizlerle…

DOKUZ OĞUZ YAŞAR KAYATÜRK KİMDİR?

Sözleşmeli Er Yaşar Kayatürk

KAYHAN AÇIKGÖZ

Karakeçili Türkmenlerinden Yaşar Urfalı. Liseden sonra okumadı. Yazın çoban olduğu için köpeklerle arası çok uygundur. Bu durum onun için askerde çok faydalıdır. Henüz bebekken üç ağabeyi su kanalında boğulmuş. Annesi o günden sonra bir daha hiç konuşmadı. Babası da yaklaşık on yıl önce öldü. Annesiyle ilgilenir. Okan gibi Yaşar da zorunlu askerliği bitince Sözleşmeli Er olarak devam etme kararı aldı.

Yaşar ve Okan gibi Kaptan Batur da Karanlık tarafından “Oğuz Timi” tarafından seçilir.

Okan ve Yaşar taban tabana zıt iki karakterdir. Okan ne kadar havalı, Yaşar ne kadar moda, şehir hayatına o kadar Türk ve yabancı. Okan genellikle ona yolu öğretir. Yasir, okuduğu odyoloji bölümünden de bahsetti. Ekibin gülen yüzleri.

DOKUZ OĞUZ YAŞAR karakterini kim oynuyor?

Dokuz Oğuz dizisinde Sözleşmeli Er Yaşar Kayatürk karakterini canlandırmıştır. Kayhan Açıkgöz“Canlandırıyor.

KAYHAN AÇIKGÖZ KİMDİR?

Oyuncu Kayhan Açıkgöz 1987 Kütahya doğumludur. Kayhan Açıkgöz Endüstri Mühendisliği mezunudur. Mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Tiyatro okudu. Birçok dizi ve filmde rol alan Kayhan Açıkgöz, şimdilerde Fox Tv’de yayınlanan Dokuz Oğuz dizisinde özel oyuncu Yaşar Kayatürk’ü canlandırmaktadır.

pazar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu